Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie

aktualności

godziny otwarcia, bilety

dojazd

plan aroboretum

kolekcje botaniczne

sprzedaż roślin

kontakt

 
Thuja plicata

Żywotnik olbrzymi - Thuja plicata na powierzchni doświadczalnej

Sprzedaż drewna

W ramach prac pielęgnacyjnych na leśnych powierzchniach doświadczalnych usuwane są co roku różne - zwykle nieduże ilości egzotycznych drzew tam rosnących. Drewno to jest następnie sprzedawane. W ten sposób można u nas zakupić wyjątkowo rzadkie i często kompletnie niedostępne w kraju, a nawet w całej Europie rodzaje drewna przeznaczone do różnych, nietypowych zastosowań, jak chociażby wyjątkowo cenne drewno żywotnika olbrzymiego, cyprysików, a nawet cisa.

Gatunki, które bywają u nas dostępne w sprzedaży wraz z orientacyjnym podaniem sortymentów:
  • Thuja plicata - żywotnik olbrzymi - drewno wielko- i średniowymiarowe
  • Chamaecyparis sp. - cyprysiki (najczęściej dostępny jest cyprysik groszkowy) - zwykle średniowymiarowe (stemple, żerdzie, opałowe, rzadziej wielkowymiarowe
  • Abies grandis - jodła olbrzymia (a także inne gatunki jodeł) - drewno wielko- i średniowymiarowe
  • Pseudotsuga menziesii - daglezja zielona - drewno wielko- i średniowymiarowe
  • Taxus baccata - cis pospolity - różnej długości wałki o średnicy do 20-30 cm.

Bardziej nieregularnie, od przypadku do przypadku, można natrafić na różne rodzime i egzotyczne gatunki dębów, buków, świerków, sosen, kolcosiła, korkowców, modrzewi, orzechów, orzeszników, jesionów, wiązów i wielu, wielu innych.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy. Ceny są ustalane indywidualnie i podlegają negocjacjom.

Inna sprzedaż

W październiku (przed Wszystkimi Świętymi) i przed Bożym Narodzeniem prowadzona jest sprzedaż stroiszu jodłowego w ilościach detalicznych i hurtowych. Do tego celu cięta jest jodła pospolita, olbrzymia, kaukaska, grecka i inne.

Prowadzimy również na zamówienie sprzedaż różnego rodzaju szyszek najbardziej dekoracyjnych rodzajów: sosny rumelijskiej, Schwerina, wejmutki, daglezji, świerków itp.

 

Copyright © 2015 Arboretum SGGW   |   kontakt: 046 874 81 36   arboretum@sggw.pl  |  O autorze