Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie

aktualności

godziny otwarcia, bilety

dojazd

plan aroboretum

kolekcje botaniczne

sprzedaż roślin

kontakt

 

Tablica opisująca leśną powierzchnię doświadczalną z jodłą szlachetną

Zabiegi pielęgnacyjne w Arboretum i ich znaczenie są również tematem tablic edukacyjnych.

Nowe tablice edukacyjne

[01-06-2008]

Od tego roku zwiedzający Arboretum oprócz poznawania walorów estetycznych roślin będą mogli również dowiedzieć się sporo o nich z nowych ponad dwustu tablic edukacyjnych i informacyjnych. Zostały one opracowane we własnym zakresie i wykonane przy pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zostały one zaprojektowane z myślą o zwiedzających, którzy często zadają różne pytania na tematy dotyczące zarówno ciekawych roślin, jak i zjawisk, czy też miejsc. Po zebraniu takich najczęstszych kwestii powstały tablice będące odpowiedziami na nie. Można się z nich zatem dowiedzieć czym jest Arboretum, jak powstało, czym się zajmuje, z jakich składa się działów itp. Oprócz tego opisane są różne najciekawsze rośliny, zarówno pod kątem ich przydatności do uprawy jak i związanych z nimi ciekawostek.

Osobną grupą tablic są opisy leśnych powierzchni doświadczalnych, które są niezwykle cennymi i unikatowymi obiektami w skali kraju i Europy. Pokrótce opisane są podstawowe dane powierzchni, cechy gatunków tworzących je, najważniejsze ich wady i zalety istotne w gospodarce leśnej. Tablice te mogą być przydatne zarówno dla studentów i naukowców jak i dla entuzjastów amatorów chcących dowiedzieć się więcej o leśnych drzewach świata.

Copyright © 2008 Arboretum SGGW   |   kontakt: 046 874 81 36   arboretum@sggw.pl  |  O autorze