Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie

aktualności

godziny otwarcia, bilety

dojazd

plan aroboretum

kolekcje botaniczne

sprzedaż roślin

kontakt

 
Drzewa - Piotr Socha i Wojciech Grajkowski

"Drzewa" - Piotr Socha, Wojciech Grajkowski

 

Pozostali patroni książki:

TVP Abc Magazyn FOCUS Miesięcznik Dzikie Życie   Mądre KsiążkiUlica ekologiczna

 

Arboretum patronem nowej, pięknej książki - "Drzewa" autorów Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego.

  • Przedział wiekowy: 6+
  • ISBN: 978-83-65341-64-8
  • Format: 27,20 x 37 cm
  • Oprawa: twarda
  • Objętość: 72 str.
  • Termin wydania: 20 czerwca 2018
  • Cena: 64,90 zł (w tym 5% VAT)

Nowa książka twórców bestsellerowych „Pszczół” – bajecznie kolorowy wielkoformatowy album o drzewach

Odwiedź niezwykły świat drzew. Zobacz, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzyj te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Spotkaj enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Przyjrzyj się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznaj drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Zajrzyj do lasu. Zapuść się w puszczę.

Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Wojciech Grajkowski (ur. 1980) – doktor biologii. Kiedyś badacz w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN, dziś zajmuje się głównie badaniami edukacyjnymi, a do laboratorium wchodzi tylko po to, żeby poprowadzić warsztaty dla dzieci. Współautor serii podręczników do przyrody. Opracował teksty do wydanej przez Dwie Siostry ilustrowanej przez Piotra Sochę książki „Pszczoły”.

Piotr Socha (ur. 1966) – grafik, projektant, ilustrator. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jeden z najpopularniejszych polskich ilustratorów prasowych, znany z rysunków pełnych poczucia humoru. Współpracuje z wieloma ważnymi pismami, dziennikami i telewizją. Zajmuje się także projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów.

Copyright © 2016 Arboretum SGGW   |   kontakt: 046 874 81 36   arboretum@sggw.pl  |  O autorze