Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie

aktualności

godziny otwarcia, bilety

dojazd

plan aroboretum

kolekcje botaniczne

sprzedaż roślin

kontakt

 

 
Główny organizator koncertu
Współorganizator koncertu

Gmina Rogów

Kolory Polski 2015 w Rogowie

[11-06-2015]

5 lipca 2015 / niedziela / 17.00

Kundel bury na polanie - koncert familijny dla małych i dużych

 

Wykonawcy:
Inga Lewandowska z zespołem w składzie:
  • Inga Lewandowska – śpiew
  • Dominik Gawroński – trąbka, fluegelhorn
  • Tomasz Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe
  • Grzegorz Piasecki – kontrabas, gitara basowa
  • Marcin Rak – perkusja i instrumenty perkusyjne
Program koncertu
  • Piosenki z płyty „Przedszkolaki”: „Pies na medal”, „Kwiatki-bratki”, „Wiosna w błękitnej sukience”, „Tak się zachmurzyło”, „Bambo”, „Jagódki”, „Popołudniowa kołysanka”; oraz z płyty „Coś dla dzieci i nie tylko…: „Mamusiu, nie bądź smutna”, „Babcia, nasza babcia”, „Ojciec, czyli tata”, „Nazbieraj mi marzeń na łące”, „Kochaj i szczęście łap”, „Najpiękniejsze słowo – Mama”
Dodatkowe atrakcje
  • Wystawa pszczelarska połączoną z degustacją Miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki, przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach.
  • 15.30-17.00 - Tętno muzyki, czyli zabawy z rytmem – warsztat familijny, poprowadzą Adam Oleś (wiolonczela i instrumenty klawiszowe) oraz Sławek Berny (instrumenty perkusyjne).
  • 14.30–16.00 - Spacer po Arboretum z przewodnikiem.

Kundel Bury na polanie

Inga Lewandowska, wokalistka obdarzona łagodnym, naturalnym głosem, wykorzystuje jego walory przede wszystkim w nastrojowym, balladowym repertuarze. Współpracowała z czołówką polskiej sceny jazzowej, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim i Andrzejem Jagodzińskim. Album „Ulice wielkich miast” zawierał jazzowe interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej (wokalistce towarzyszył zespół Kuby Stankiewicza), „Chopin Songbook” - współczesne opracowania pieśni Fryderyka Chopina.

Muzykę do 14 utworów znajdujących się na płycie „Coś dla dzieci i nie tylko – piosenki dla całej rodziny”. skomponował Kuba Stankiewicz, autorem tekstów jest poeta Janusz Kukuła. Kuba Stankiewicz napisał muzykę także do płyty: „Przedszkolaki” (słowa: Jacek Cygan). Podczas koncertu usłyszymy piosenki z tego właśnie krążka - „Pies na medal”, „Kwiatki-bratki”, „Wiosna w błękitnej sukience”, „Tak się zachmurzyło”, „Bambo”, „Jagódki”, „Popołudniowa kołysanka”, a także z płyty „Coś dla dzieci i nie tylko…”: „Mamusiu, nie bądź smutna”, „Babcia, nasza babcia”, „Ojciec, czyli tata”, „Nazbieraj mi marzeń na łące”, „Kochaj i szczęście łap”, „Najpiękniejsze słowo – Mama”. „Piosenki są jak ptaki. Przysiadają na chwilę obok naszego domu, by za chwilkę odlecieć. Trwają kilka minut i znikają. Co po nich zostaje? Uśmiech, zaduma, wzruszenie? Kilka nutek i słów, które pozwalają odpocząć od codziennego zgiełku?” – pyta Janusz Kukuła. Mamy nadzieję, że po koncercie uśmiech na długo będzie gościł na twarzach słuchaczy.

 

Opracowano na podstawie informacji na stronie festiwalu http://kolorypolski.pl. Więcej o tym i pozostałych koncertach festiwalowych na stronach festiwalu.

Copyright © 2015 Arboretum SGGW   |   kontakt: 046 874 81 36   arboretum@sggw.pl  |  O autorze