Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie

aktualności

godziny otwarcia, bilety

dojazd

plan aroboretum

kolekcje botaniczne

sprzedaż roślin

kontakt

 

Warsztaty budowy instrumentów dętych

Duet Puch-Puch

Mariusz Puchłowski wykonuje utwór na staropolskim flecie podwójnym

Niektóre utwory wykonywane były przy współpracy słuchaczy, głównie dzieci

Uczestników i wykonawców pożegnała piękna tęcza nad Arboretum.

W Rogowie znowu kolorowo
i muzycznie

[09-07-2009]

W niedzielę 19 lipca ponownie gościł u nas festiwal Kolory Polski z plenerowym koncertem. Tym razem gościliśmy duet Puch-Puch w składzie Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski. Ci dwaj multiinstrumentaliści rozpoczęli od warsztatów, podczas których każdy mógł zbudować z najprostszych materiałów - suchych pędów barszczu Sosnowskiego lub kaukaskiego - kilka różnych rodzajów dętych instrumentów muzycznych. Najprostszy z nich, ale piekielnie trudny w graniu to flet ukośny nei (ney). Drugi to indiański flet kena - dość prosty w wykonaniu, ale również nie najłatwiejszy w opanowaniu gry na nim. Można było również zbudować flet poprzeczny, ale i tak zdecydowanie najprostszym instrumentem była fletnia, na której dość szybko każdy mógł nauczyć się grać.

Po zakończeniu warsztatów, o godzinie 17:00 odbył się koncert, który planowany był jako plenerowy, ale z uwagi na deszczową pogodę odbył się w obszernej, nowo wybudowanej wiacie służącej do organizowania różnych imrez. Brzydka pogoda nie przeszkodziła we wspaniałej zabawie, która trwała dwie godziny. Artyści przedstawili mnóstwo utworów z różnych części świata z pogranicza muzyki folk i etnicznej, prezentując przy okazji różne ciekawe i egzotyczne instrumenty muzyczne, a sekcje rytmiczne w wielu utworach wykonywane były przez osoby z widowni koncertu, którzy mieli z tego powodu niezwykłą frajdę, szczególnie ci najmłodsi. Ta interaktywna forma koncertu bardzo przypadła do gustu i wszystkim bardzo udzieliła się wesoła atmosfera. Szczególnie podobała się muzyka latynoamerykańska i ukraińska, energiczna i żywiołowa przeplatana z utworami humorystycznymi, a także pełnymi zadumy i tęsknoty.

Niecodziennym zwieńczeniem koncertu była przepiękna tęcza, która rozbłysła na niebie przy ostatnim bisie, a która była niezwykle podobna do tegorocznego logo festiwalu.

Szczegółowe informacje o tym i innych koncertach w ramach festiwalu na oficjalnej stronie festiwalu.

Copyright © 2008 Arboretum SGGW   |   kontakt: 046 874 81 36   arboretum@sggw.pl  |  O autorze